Prawo ma karać fundametalistów

Szyici, sunnici, chrześcijanie, jazydzi i sabejczycy przeciw fanatyzmowi religijnemu.

W dniu Sądu nie będziemy pytani o nasze wyznanie. Bóg zapyta nas raczej: co zrobiłeś dla twojego brata i twojego ludu? - powiedział patriarcha Louis Raphaël I Sako. Zwierzchnik Kościoła chaldejskiego zwrócił się tymi słowami do zgromadzonych w Bagdadzie liderów wspólnot religijnych działających w Iraku. Głównym tematem spotkania, na którym zebrali się szyici, sunnici, chrześcijanie, jazydzi i sabejczycy było przeciwdziałanie fanatyzmowi religijnemu.

Przedstawiciele różnych wyznań chcą, aby iracki parlament przyjął ustawę o uznaniu za przestępstwo wszelkich form propagandy religijnej wzywających do nienawiści i przemocy. Na spotkaniu wysunięto także propozycję dokładniejszej kontroli spotkań odbywających się w miejscach kultu i kursów organizowanych w centrach formacyjnych. Działania takie mają pomóc w wykrywaniu i zwalczaniu oznak fanatyzmu. Zaproponowano również organizację podobnych zebrań w innych irackich miastach.

«« | « | 1 | » | »»
  • Prawda
    22.03.2018 02:06
    Po 1 - błędem jest nazywanie fanatyzmu, czyli ekstremistów, "religijnymi". Bandyci nie są ludźmi wierzącymi i dość tych bredni dziennikarzy a la polityczna poprawność i równie kłamliwych jak ona. Po 2 - owszem, będziemy sądzeni z miłości, czyli z chęci dobra drugiego człowieka, ale poglądem wbrew Bogu jest mówić, że Bóg nie zapyta nas o wyznanie. Tych, którzy bez swojej winy nie poznali Pana Jezusa, którzy się w innej wierze urodzili, inaczej będzie sądził niż tych, którzy Go poznali i się wyrzekli dla jakiegokolwiek bądź powodu. I tacy, jeśli weszli w kult innej wiary, trwają w grzechu bałwochwalstwa, zdrady Boga. Dwóch tak różnych sytuacji nie można zrównywać. No chyba że chce się szerzyć nie Bożą naukę, a błędy. Ale może ów ksiądz to wyjaśnił, a tylko tyle tutaj przytoczono z Jego wypowiedzi. Tego nie wiemy.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.