Sri Lanka: Strajk głodowy przed katedrą

Kilkusetosobowa grupa chrześcijan i hinduistów rozpoczęła strajk głodowy przed katedrą katolicką w Dżafnie na północy Sri Lanki - donosi Radio Watykańskie.

Jest to protest przeciwko masakrowaniu cywilów w trwającej ofensywie wojsk rządowych wymierzonej w Tamilskich Tygrysów. Do głodówki przyłączyły się też osoby duchowne, w tym katolicki biskup Dżafny Thomas Savundaranayagam. Protestujący alarmują, że w ciągu ostatnich dziesięciu dni w wyniku wymiany ognia zginęło ok. 400 osób cywilnych, a ponad trzy razy tyle zostało rannych. W specjalnym oświadczeniu zwraca się uwagę, że ofiar będzie na pewno więcej, gdyż region Sri Lanki objęty walkami jest odcięty od świata. Brak dostatecznej pomocy medycznej, a z powodu ostrzału nie można pochować zabitych. Pociski padają także na teren ustalonej przez armię strefy bezpieczeństwa, gdzie zgromadziły się tysiące uciekinierów. Protestujący oskarżają też lankijskie media, że nie informują w adekwatny sposób o sytuacji na północy wyspy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja