Egipt: Kongres o dialogu kultur śródziemnomorskich

„Od różnorodności do dialogu kultur w basenie Morza Śródziemnego” to hasło dobiegającego dziś końca w Kairze trzydniowego kongresu Papieskiej Rady ds. Kultury. Uczestniczą w nim przedstawiciele różnych obrządków katolickich, hierarchowie Kościoła koptyjskiego, a także muzułmanie - donosi Radio Watykańskie.

Stolicę Apostolską reprezentują nuncjusz w Egipcie abp Michael Louis Fitzgerald oraz sekretarz Papieskiej Rady o. Bernard Ardura OPraem. W swym przemówieniu zauważył on, że watykańska dykasteria po raz pierwszy zorganizowała tego typu spotkanie na południowym brzegu Morza Śródziemnego. Wynika to ze znaczenia, jakie ma dla współczesnego świata dialog międzykulturowy. Jego celem jest – jak podkreślił o. Ardura – nie tylko uśmierzenie konfliktów, lecz przede wszystkim budowanie kultury pokoju.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.