Holandia: Spotkanie religii na temat AIDS

W holenderskim mieście Den Dolder rozpoczął się międzyreligijny szczyt poświęcony problematyce AIDS.

W dwudniowej konferencji bierze udział delegacja ONZ. W spotkaniu uczestniczą reprezentanci chrześcijaństwa, islamu, buddyzmu, hinduizmu i judaizmu. Ze strony Światowej Rady Kościołów jest obecny m.in. jej sekretarz generalny, pastor Olav Fykse.

Kluczową rolę w akcjach prewencyjnych i trosce o chorych na HIV/AIDS mają placówki prowadzone przez organizacje religijne – podkreśla raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Ich przywódcy mają bowiem autorytet, by znacząco wpłynąć na decyzje, które są niezbędne, by ograniczyć plagę zakażeń oraz by chorym zapewnić godne warunki i możliwość kuracji. Przedstawiciel genewskiej agendy ONZ przypomniał też, że np. afrykańskie placówki służby zdrowia prowadzone przez instytucje religijne zapewniają w poszczególnych krajach od 30 do 70 proc. infrastruktury. Bez ich pomocy niemożliwe są jakiekolwiek strategie przeciwko AIDS – podkreślają uczestnicy holenderskiego szczytu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja