Jubileusz sanktuarium maryjnego w Harissie

W Libanie rozpoczęły się uroczyste obchody 110. rocznicy powstania sanktuarium Matki Bożej w Harissie.

Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu znajduje się około 20 km od stolicy kraju, Bejrutu i wznosi się na wzgórzu Harissa. Jego budowę rozpoczęto w 1904 r. w 50. rocznicę ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Każdego roku odwiedza je ok. 2 mln pielgrzymów, zarówno chrześcijan, jak i muzułmanów, którzy czczą Maryję, o której wspomina Koran. Muzułmanki przybywają do sanktuarium, aby prosić o łaskę macierzyństwa. Obok sanktuarium wznosi się dziewięciometrowy posąg Maryi.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się celebracją uroczystej Mszy po której zostały otwarte „drzwi święte” sanktuarium, które pozostaną otwarte przez cały rok. W 2016 r. maronicki patriarcha Libanu kard. Beshara Butros Raï w sanktuarium w Harissie poświęcił Liban i cały Bliski Wschód Niepokalanemu Sercu Maryi.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.