Hiszpania: Muzułmanie planują utworzenie partii politycznej

Mieszkający na terenie Hiszpanii muzułmanie planują powołanie do życia partii politycznej. Według hiszpańskich mediów projekt wspierany jest przez członków ugrupowań politycznych z Afryki Północnej. Wśród inicjatorów powołania islamskiego ugrupowania politycznego są członkowie marokańskich partii PJD i PJC, a także tunezyjskiej An-Nahda.

Plan powołania do życia partii politycznej reprezentującej muzułmanów w Hiszpanii potwierdziły już władze Hiszpańskiej Federacji Islamskich Instytucji Religijnych (Feeri). Przyznały one jednak, że inicjatywa ta nie jest popierana przez ich federację, a żaden z jej przedstawicieli nie brał udziału w spotkaniach dotyczących utworzenia politycznego ugrupowania muzułmańskiego.

Pod koniec sierpnia Związek Muzułmańskich Wspólnot Hiszpanii (UCIDE) poinformował, że na terenie tego 46-milionowego kraju żyje już blisko 2 mln wyznawców islamu. Tylko od 2013 r. grono muzułmanów powiększyło się o ponad 300 tys. osób. Największa ich liczba mieszka we wschodnich i południowych prowincjach Hiszpanii.

Ze statystyk UCIDE wynika, że 1560 żyjących w Hiszpanii wspólnot muzułmańskich zarejestrowało już 1630 różnego rodzaju organizacji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • maryja!
  05.09.2018 11:32
  Jako wręcz nieislamskie zapowiadają się rządy Imrana Khana w Pakistanie. Dla współpracy z USA będzie musiał efektywniej zwalczać terroryzm niż poprzednicy. Możliwe też że w tym celu porozumie się z przywódcami Afganistanu. Khan jest centrystą więc nie można spodziewać się promocji radykalnego islamu dotychczas obecnego w Pakistanie.
 • zapytanie
  05.09.2018 11:50
  tworzenie takiej partii obraża czyjeś uczucia religijne, czy jak?
 • Kopyrda
  05.09.2018 17:51
  Sa obywatelami, wolno im. W Izraelu imigranci z ZSRR stworzyli dwie partie polityczne.
 • Gość
  05.09.2018 18:50
  Tworzenie takiej partii daje szybciej szanse wprowadzenia szariatu i zmiany ustroju na republike islamską.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.