Polscy muzułmanie żegnają parę prezydencką

Przedstawiciele polskich muzułmanów - m.in. mufti RP Tomasz Miśkiewicz - przybyli dzisiaj do Warszawy, by pożegnać parę prezydencką. Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia.

Tatarska wspólnota pamięta i ceni sobie wielce każdy kontakt ze zmarłą Parą Prezydencką. Teraz jej przedstawiciele z żalem i bólem żegnają się z nią - napisali w komunikacie.

Do Warszawy przybyli przewodniczący Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP Mufti Tomasz Miśkiewicz wraz z małżonką Barbarą Pawlic-Miśkiewicz, przedstawiciele Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP - Rozalia Bogdanowicz i Stefan Jasiński, Nezar Charif – imam Gminy Wyznaniowej MZR w Warszawie, Ibrahim Uzun – imam Gminy Wyznaniowej Fatih MZR w Warszawie. Przyjechali także Mirosława Korycka – przewodnicząca Zarządu Gminy Wyznaniowej MZR w Bohonikach, Krzysztof Mucharski – przedstawiciel Gminy Wyznaniowej MZR w Białymstoku, Maciej Jakubowski – członek Najwyższego Kolegium MZR, przedstawiciel Gminy Wyznaniowej w Gdańsku oraz Bronisław Półtorzycki – członek Zarządu Gminy Wyznaniowej MZR w Kruszynianach.

Trumny z ciałami pary prezydenckiej są wystawione w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego od 14 kwietnia.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.