Międzyreligijne centrum młodzieżowe

Czy będzie ono owocem synodu?

Synod wskazuje na konieczność zacieśniania dialogu i współpracy między młodymi różnych religii. Znajomość siebie nawzajem pomaga w budowaniu lepszych relacji społecznych i międzyreligijnych. Wskazuje na to kard. Louis Raphaël Sako podkreślając, że pragnie, aby materialnym owocem synodu było powstanie w stolicy Iraku chrześcijańsko-muzułmańskiego centrum młodzieżowego.

Chaldejski patriarcha Babilonii, który uczestniczy w Synodzie Biskupów wskazuje, że rosnącą nienawiść między religiami trzeba pokonywać dialogiem i przyjaźnią, a to buduje się od najmłodszych lat. Stąd, jak podkreśla, chciałby w Bagdadzie otworzyć centrum, które byłoby miejscem spotkania dla chrześcijan i muzułmanów.

„Myślę o ośrodku z boiskiem, biblioteką, salą teatralną, tak by sport i kultura stały się miejscem spotkania i punktem wyjścia do dialogu” – podkreśla kard. Sako. Wskazuje, że chrześcijaństwo może pomóc światu islamskiemu w docenieniu roli kobiet w społeczeństwie, jednak, jak zauważa, w samym Kościele jest w tym względzie jeszcze dużo do zrobienia, o czym była mowa na synodzie. Przyznaje, że np. on sam powierzył kobietom odpowiedzialność za finanse patriarchatu i za katechezę.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Alicja
  31.10.2018 23:55
  Chrześcijanie mają obowiązek głosić Chrystusa zmartwychwstałego - Boga i Syna Bożego, ktory za nasze zbawienie oddał zycie. Za tę prawdę muzułmanie mogą nawet zabić bo dla nich to bluźnierstwo. Moze artykul nie relacjonuje wiernie slow ksiedza kardynala?
  Pomaganie światu islamskiemu w rozumieniu roli kobiet?! Kościół istnieje by głosić Chrystusa, a nie równouprawnienie. Niech załążą fundację i sobie działają na rzecz kobiet w islamie. Ale Kościół, który nie głosi Chrystusa umiera, bo nie ma po co istnieć.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.