Oskarżenie o bluźnierstwo przeciw islamowi nadal zbiera swoje żniwo

Oskarżenie o bluźnierstwo przeciw islamowi nadal zbiera swoje żniwo. W Pakistanie dwóch braci chrześcijan z tego powodu zostało skazanych na śmierć. Są to: Quaisar i Amoon Ayub, mieszkańscy Lahauru.

Dwóch braci oskarżonych o rzekome bluźnierstwo przeciw islamowi zostało aresztowanych już w 2015 r. Zdaniem oskarżycieli jeden z nich miał posiadać bluźniercze materiały i publikować je na swoim portalu internetowym.

Wydarzenie to miało miejsce 4 lata wcześniej, w 2011 r. Tamtejsi chrześcijanie twierdzą jednak, że strona ta nie funkcjonowała już od 2009 r.

Jak podaje jedna z organizacji międzyreligijnych wspierająca ofiary nietolerancji religijnej (Class – Centre for Lega Aid, Assistance and Settlement) od wyroku tego w najbliższym z możliwych terminów zostanie złożona apelacja. Jednocześnie tłumaczy, że oskarżenia o bluźnierstwo w Pakistanie powodują bardzo gwałtowne reakcje islamistów, które doprowadzają do reorganizacji pracy sądów. Dodatkowo ekstermiści formułują pogróżki pod adresem samych sędziów. Dyrektor tej organizacji, Nasir Saeed dodał, że z powodu gróźb fundamentalistów, sądy niższego stopnia przekazują odpowiedzialność wyższym, a to prowadzi do tego, że upływają lata zanim próbuje się uniewinnić oskarżonego. Bardzo znanym przypadkiem tego typu jest casus Asii Bibi.  

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Łodzianka
  16.12.2018 10:03
  Sprawa Asii Bibi została na szczęście bardzo nagłośniona i dzięki temu wiele osób na świecie mogło połączyć się w modlitwie i pomocy dla niej i jej rodziny.

  Tymczasem na świecie nadal trwają prześladowania naszych Braci i Sióstr, o których nawet nie mamy szansy usłyszeć. Nie wolno nam o nich zapominać w codziennej modlitwie. Nie mamy innej szansy im pomóc, nie mamy jak do nich dotrzeć. Tylko Pan Bóg może być z nimi w tych ciężkich chwilach. Prośmy Go o to by zesłał im swojego Ducha, który będzie ich wspierał i im towarzyszył.

  Pamiętajmy też, że modlitwa nadal potrzebna jest Asi i jej rodzinie. Nadal nie są bezpieczni i potrzebują naszego wsparcia.
 • jagu
  16.12.2018 16:53
  Ciekaw jestem kiedy znowu jakiś mądrala zamieści artykuł pt.dzień islamu w kościele katolickim
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.