Są znaki nadziei dla chrześcijan

Kard. Joseph Coutts, arcybiskup Karaczi w Pakistanie przebywa we Włoszech, gdzie uczestniczy w kilku spotkaniach, podczas których dzieli się świadectwem na temat sytuacji Kościoła katolickiego w tym azjatyckim kraju. Opowiada również o znakach nadziei, które pojawiają się pomimo prześladowań ze strony ekstremizmu zagrażającemu wszystkim mniejszościom religijnym.

W wywiadzie udzielonym Radiu Watykańskiemu wspomniał o satysfakcji z jaką chrześcijanie w Pakistanie przyjęli wiadomość o uwolnieniu w listopadzie ubiegłego roku Asii Bibi, po dziewięciu latach spędzonych w więzieniu. Oprócz niej w wyniku legalnych procesów zostały uwolnione również inne osoby. Kardynał skomentował podejmowane inicjatywy dążące do obalenia prawa dotyczącego bluźnierstwa oraz zaangażowanie w obronę praw mniejszości.

"Nie jest łatwo obalić prawo dotyczące bluźnierstwa. To jest proces, który musi przejść przez parlament i na to potrzeba czasu. Dzisiaj stało się to problemem bardzo poruszającym emocje, zwłaszcza fanatyków. Potrzeba więc czasu – zaznaczył kard. Coutts. - Teraz nie ruszamy tej sprawy właśnie z tego powodu. Żyjemy w kraju islamskim, w którym 95 procent mieszkańców stanowią muzułmanie, liczba chrześcijan kształtuje się na poziomie 2 procent. Nie możemy żądać zmiany tego prawa tak po prostu, z dnia na dzień".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.