Pakistan: Listy obrażające chrześcijan

Listy obrażające chrześcijan krążą w prowincji Pendżab w Pakistanie. Napisano w nich m.in., że „chrześcijaństwo jest religią cudzołóstwa” i haramkari – czynów zabronionych przez islam. Krytykują też papieża Benedykta XVI.

Listy wrzucono m.in. do trzech kościołów chrześcijańskich, w tym pw. Matki Bożej w Arifwala koło Fajsalabadu. Tamtejszy duszpasterz, ks. Martin Emmanuel przekazał je policji.

Duchowny przyznał, że listy te, a szczególnie obelgi pod adresem Ojca Świętego, rozgniewały wielu katolików. Ks. Emmanuel stara się uspokoić sytuację, mówiąc, że najlepszym wyjściem jest przebaczenie autorom listów. Tłumaczy, że wzburzenie chrześcijan może obrócić się przeciwko nim, jako że wielu z nich pracuje w domach muzułmanów.

Zdaniem duszpasterza, listy mogą być reakcją na niedawny konkurs na Facebooku, zapraszający ludzi do rysowania karykatur proroka Mahometa.

Waqar Husain Minhas, którego nazwisko widnieje na listach, twierdzi, że znalazło się tam bez jego wiedzy. Mimo to 12 czerwca pojawił się w kościele w Arifwala z grupą muzułmańskich prawników i przeprosił wspólnotę katolicką.

Antychrześcijański baner zawisł także na ruchliwej ulicy w Lahore.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.