Muzułmanie napadli na chrześcijan

Obrabowane i zniszczone kościoły, spalone domy, a życie ich mieszkańców zagrożone. Taki jest efekt ataku na chrześcijańską dzielnicę w stolicy Pendżabu Lahaurze, drugim co do wielkości mieście Pakistanu, liczącym 11 mln mieszkańców.

„Wczoraj po południu – relacjonuje Riaz Arif, pastor protestanckiego kościoła św. Józefa – grupa muzułmanów, zauważywszy chłopca palącego gazety, które miały jakoby zawierać fragmenty Koranu, zaprowadziła go na posterunek policji. Zorientowawszy się, że chłopak jest chorym psychicznie narkomanem, funkcjonariusze zignorowali sprawę. Wówczas kilku liderów islamskich zgromadziło tłum, który zabarykadował ulicę i żądał spalenia żywcem oskarżonego o bluźnierstwo”. Policja próbowała bezskutecznie zaprowadzić porządek, skutkiem czego zastępcaj komisarza został ranny.

Katolicki ksiądz John Arshad z parafii Dhup Sarri relacjonuje: „Gdy przyjechałem do Kościoła, muzułmanie już wszystko zdemolowali. Słyszałem też strzały. Z tego, co wiem, chłopak, od którego wszystko się zaczęło, jest pod opieką policji, chociaż niektórzy twierdzą, że został zamordowany”. Część chrześcijan uciekła, część zabarykadowała się w swoich domach, a przybyły oddział komandosów próbuje opanować sytuację.

«« | « | 1 | » | »»
  • Antoni
    26.05.2015 10:50
    Kolejny raz wychodzi prawdziwe oblicze islamu. Dopóki jest ich niewielu, siedzą cicho, a gdy jest ich więcej, to mordują, niszczą, a przed sądami fałszywie oskarżają, np. Asię Bibi, która w straszliwych warunkach jest przetrzymywana w pakistańskim więzieniu.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.