Niższość niemuzułmanów?

Episkopat Pakistanu apeluje do Narodów Zjednoczonych o interwencję. Biskupi domagają się wizyty oenzetowskiego obserwatora, który by przyjrzał się realnej sytuacji mniejszości religijnych.

Ich zdaniem prześladowania chrześcijan, ataki na kościoły, pozbawianie wiernych majątku, porwania i przymusowe nawrócenia nie biorą się znikąd. To samo prawo propaguje w społeczeństwie przekonanie o niższości niemuzułmanów. Przykładem jest niesławna ustawa o bluźnierstwie, która uniemożliwia jakąkolwiek krytykę Mahometa i islamu. 

Innym czynnikiem, który generuje akty przemocy względem chrześcijan, jest nadużywanie władzy ze strony pakistańskich polityków. Katolicki episkopat nie jest gołosłowny. Swe zarzuty i apel do ONZ podpiera szczegółowym, niemal 150-stronicowym raportem. Sytuacja stale się pogarsza, a ostatnie 12 miesięcy to dla nas czarny rok – stwierdzają katoliccy biskupi Pakistanu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.