Trzeba przejść od słów do czynów

Abp Auza o sytuacji w Palestynie.

Otwarta debata na temat sytuacji w Palestynie nie może skończyć się zaledwie na powtarzaniu dobrze znanych faktów i komentowaniu komplikacji i przeszkód. Musi prowadzić do działania. To słowa jakie wypowiedział Stały Obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ na spotkaniu Rady Bezpieczeństwa w Nowym Jorku.

Abp Bernardito Auza zwrócił uwagę na niebezpieczną eskalację przemocy w Strefie Gazy, jak również na Zachodnim Brzegu. Wewnętrzne podziały napędzane niebezpieczną retoryką i ekstremistyczną ideologią stwarzają zagrożenie dla niewinnych Palestyńczyków i Izraelczyków, tworząc atmosferę napięcia i braku zaufania w regionie – mówił hierarcha.

Watykański dyplomata odniósł się do pozytwynej działalności Agendy Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (UNRWA), podkreślając konieczność ciągłego humanitarnego i ekonomicznego wsparcia dla potrzebujących. Te jednak nie mogą zastąpić negocjacji i zachęcania obu stron konfliktu, aby powróciły do wspólnego dialogu, mającego wypracować pokojową przyszłość.

Abp Auza przypomniał również list Papieża Franciszka do Baszszara al-Asada, w którym Ojciec Święty, wyraził swoje głębokie zaniepokojenie sytuacją humanitarną w Syrii, a szczególnie dramatycznymi warunkami ludności cywilnej w regionie Idlibu. Wskazał jednak na potrzebę spójności w działaniach. Na nic zdadzą się krasomówcze apele o pokój na Bliskim Wschodzie, a nawet zaangażowanie w akcje humanitarne, jeżeli dalej będziemy zezwalać na sprzedaż broni w regionie – mówił abp Auza.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.