Coraz więcej Amerykanów w świątyniach

Coraz więcej mieszkańców USA chodzi do kościołów, synagog i meczetów – wynika z nowego sondażu instytutu Gallupa. Frekwencja w świątyniach nieznacznie wzrosła w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Sondaże pokazują, że nieco ponad 43 proc. Amerykanów co tydzień lub prawie co tydzień uczęszcza do kościołów, synagog i meczetów. W 2009 r. było ich nieco mniej niż 43 proc., a w 2008 r. – około 42 proc.

Instytut Gallupa przeprowadził swoje badanie na grupie ponad 117 tys. ludzi. Margines błędu to jeden punkt procentowy.

Natomiast z badań amerykańskiego departamentu pracy wynika, że przeciętny Amerykanin poświęcał w 2009 r. dziennie około 9 minut na praktyki religijne. W 2008 r. było to 8,4 minut.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.