Indonezja: Młodzi nie chcą szariatu

Indonezyjska młodzież zdecydowanie sprzeciwiła się stosowaniu prawa szariatu jako podstawowego kryterium funkcjonowania państwa

Jest to odpowiedź na propozycję w tej sprawie, wysuniętą ostatnio przez radykalne ugrupowanie islamskie Front Pembela Islam, które jednocześnie na swym kongresie w Bekasi zapowiedziało rozpoczęcie kampanii wymierzonej w chrześcijan. Indonezyjczycy z Młodzieżowego Forum Międzyreligijnego apelują o zaniechanie wszelkich starć o charakterze religijnym, promują wolność wyznaniową i wyrażają chęć podjęcia dialogu z każdym, komu na sercu leży harmonijna przyszłość Indonezji. Forum zrzesza młodzież z sześciu wspólnot religijnych: muzułmanów, protestantów, katolików, buddystów, hinduistów oraz wyznawców konfucjanizmu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.