Iran: Duchowni mają zwalczać wpływy Zachodu

Władze irańskiej stolicy zapowiedziały wysłanie na jesieni setek duchownych do stołecznych szkół z zadaniem zwalczania wpływów Zachodu i krajowej opozycji.

Wicedyrektor wydziału edukacji we władzach Teheranu Mohammed Boniadi oświadczył, że około 1000 duchownych będzie uświadamiać uczniom "opozycyjne spiski i arogancję". Podkreślał, jak informują niedzielne gazety, że ci duchowni będą "oficerami" w wojnie ideologicznej.

Agencja Associated Press pisze, że wysłanie duchownych do szkół jest powszechnie postrzegane jako reakcja na kontrowersje, związane z zeszłorocznymi wyborami prezydenckimi. Wielu Irańczyków, którzy nie mogli pogodzić się z reelekcją Mahmuda Ahmadineżada, zasiliło wtedy szeregi sympatyków opozycji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.