Kard. Ayuso Guixot: nasz świat potrzebuje uzdrowienia

Dzisiaj odbywa się w Watykanie spotkanie robocze na temat: „W służbie zranionej ludzkości – w stronę solidarności międzyreligijnej”.

Organizowane jest ono przez Papieską Radę ds. Dialogu Międzyreligijnego, Biuro Dialogu Międzyreligijnego i Współpracy Religinej oraz Światową Radę Kościołów.

Współpraca tych instytucji trwa już od 20 lat. Owocem są m.in. ważne dokumenty, bardzo użyteczne dla poszczególnych Kościołów. O dotychczasowych owocach współpracy i perspektywach na przyszłość mówi kard. Miguel Ángel Ayuso Guixot – przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.

„Zostały opracowane dokumenty dotyczące małżeństw międzyreligijnych, na temat modlitwy, religijności afrykańskiej, dalej na temat świadectwa chrześcijańskiego w świecie zróżnicowanym religijnie, a także na temat wychowania do pokoju. Nasz świat, jak to nieustannie powtarza w swoich przemówieniach papież Franciszek jest na wiele sposobów poraniony, także przez to wszystko, co widzimy każdego dnia: degradacja, populizmy, nadużywanie władzy, nierówności, rodziny, które cierpią również z powodu niedostatku, degradacja moralna.“

 

«« | « | 1 | » | »»