Niemcy: Zamknięto meczet

W Hamburgu zamknięto w poniedziałek meczet, służący jako miejsce spotkań terrorystów, którzy 11 września 2001 roku przeprowadzili zamachy w USA - poinformowały miejscowe władze. Zdelegalizowano również działające w tym miejscu stowarzyszenie kulturalne.

Przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych w meczecie Taiba, wcześniej funkcjonującym pod nazwą Al-Kuds, dużo czasu spędzał m.in. przywódca 19-osobowej grupy terrorystów Mohamed Atta.

Tygodnik "Focus" przytacza raport niemieckich służb specjalnych, z którego wynika, że meczet ponownie stał się "głównym centrum dżihadu", a niektóre osoby, które do niego uczęszczały, udały się na szkolenie do Uzbekistanu.

W kwietniu niemieckie władze ogłosiły, że monitorują ok. 1100 osób podejrzewanych o "islamski terroryzm". Ponadto podkreślano, że od 2009 roku nastąpił wzrost liczby osób, które uczestniczą w islamistycznych obozach szkoleniowych za granicą.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.