Indie: Zdewastowano katolicką szkołę

60 hinduistów zniszczyło katolicką szkołę średnią w stanie Madhya Pradeś, w środkowych Indiach. Do zajścia doszło rano 18 sierpnia, zanim do St. Pius Higher Secondary School młodzież przybyła na zajęcia.

Wandale rozbili okna, zniszczyli meble, komputery i drzwi w klasach. Zdewastowana szkoła zawiesiła zajęcia edukacyjne. Zaalarmowana przez personel szkolny policja, choć przybyła na miejsce, to jednak nikogo nie zatrzymała.

Naoczni świadkowie twierdzą, że uczestnikami rajdu byli członkowie prohinduistycznej partii BJP, która chce wyeliminować katolików z życia publicznego i oprzeć zasady życia społecznego na tradycji hinduistycznej. Policja rozważa też drugi motyw zamieszek. O organizację protestu posądzani są niektórzy pracownicy szkoły niezadowoleni ze swych zarobków. Diecezjalne biuro edukacji przypomina jednak, że do podwyżek wynagrodzeń w tej szkole już doszło, ale zawsze znajdą się chętni, by zarabiać więcej.

Katolicy stanu Madhya Pradeś, już wielokrotnie domagali się od władz zapewniania bezpieczeństwa. To już 184 incydent antychrześcijański, odkąd w stanie rządzi partia fundamentalistów sprzyjająca jedynie hinduistom.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.