Ramadan „azjatyckiego Maradony”

Irański piłkarz Ali Karimi, zwany „azjatyckim Maradoną” został wyrzucony z teherańskiego klubu Steel Azin FC za nieposłuszeństwo polegające na tym, że nie pości w ramadanie.

Każdy muzułmanin w czasie miesiąca postu musi od świtu do zmierzchu powstrzymywać się od jedzenia, picia, palenia tytoniu i stosunków seksualnych. Karimi, jeden z najbardziej zasłużonych zawodników reprezentacji Iranu, w której wystąpił 110 razy, został wybrany Piłkarzem Azji 2004 r. Przez dwa lata grał w niemieckim klubie Bayern Monachium, gdzie w 50 meczach strzelił 4 bramki.

Bezrobotnego obecnie piłkarza wsparli koledzy: Mehdi Mahdavikia i Mehrzad Madanchi, który powiedział, że 95 proc. irańskich piłkarzy nie zachowuje postu w czasie ramadanu. Wcześniej Karimi wraz z kilkoma innymi zawodnikami został wyrzucony z narodowej reprezentacji Iranu po tym, jak założyli na jeden z meczów zieloną opaskę na rękaw, wyrażając w ten sposób swoją solidarność z uczestnikami protestów politycznych wobec rządów prezydenta Mahmuda Ahmadineżada. Niedawno 31-letni piłkarz na swej stronie internetowej skrytykował styl zarządzania klubem Steel Azin FC przez Mostafę Ajorlou, byłego członka Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.