Mityng Przyjaźni z kard. Tauran

Kard. Jean-Louis Tauran przebywa w Rimini nad Adriatykiem, gdzie właśnie 27 sierpnia zabrał głos na Mityngu Przyjaźni Narodów. Francuskiego purpurata Radio Watykańskie zapytało o temat jego wystąpienia, które nosi tytuł: „Kto wierzy, ten się spotyka”.

„Starałem się przede wszystkim ukazać, że to nie religie prowadzą dialog między sobą, ale wierzący, czyli normalni ludzie ze zwykłymi, wspólnymi im problemami – powiedział francuski hierarcha. – I właśnie dlatego, że są wierzącymi, mają dziedzictwo wspólnych wartości, które pozwala zrozumieć, że jesteśmy nie tylko braćmi, ale też dziećmi Boga. Wierzymy na przykład, że każdy człowiek otrzymał od Stworzyciela szczególną godność. Wierzymy, że mamy służyć bliźniemu, czyli osobie, której nie wybraliśmy sami. Wierzymy, że Ziemia i jej zasoby zostały powierzone ludziom, by służyć dobru wspólnemu. To wszystko sprawia, że jako wierzący mamy bardzo dużo do powiedzenia sobie i do zrobienia razem. Religie nie są źródłem podziału. Natomiast wierzący nieraz nie są wierni temu religijnemu dziedzictwu, ale je zdradzają. «Kto wierzy, ten się spotyka» znaczy zatem, że jako wierzący mamy być konsekwentni” – mówił kard. Tauran.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.