Oburzenie planami spalenia Koranu

Rząd USA jest oburzony planowanym na sobotę publicznym spaleniem Koranu przez członków małego Kościoła na Florydzie - oświadczył we wtorek rzecznik Departamentu Stanu Philip Crowley.

"To jest prowokacja, która pokazuje brak szacunku wobec innej religii" - powiedział Crowley. Dodał, że ma nadzieję, iż inicjator tej akcji, pastor Terry Jones, zmieni jeszcze swe plany i do spalenia Koranu nie dojdzie.

Crowley podkreślił, że Jones i jego parafianie to mała, fundamentalistyczna grupa. "Świat nie powinien oceniać Ameryki przez pryzmat akcji jakiegoś pastora i jego 50 zwolenników" - apelował rzecznik Departamentu Stanu USA.

Tymczasem dowódca sił międzynarodowych w Afganistanie, amerykański generał David Petraeus ostrzegł we wtorek, że jeśli członkowie Kościoła na Florydzie spalą Koran, życie żołnierzy amerykańskich oraz obywateli USA na całym świecie będzie w niebezpieczeństwie.

Pastor Terry Jones z liczącego ok. 50 wiernych Kościoła ewangelickiego Dove World Outreach Center w Gainesville na Florydzie, zapowiada, że w sobotę uczci rocznicę zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku spaleniem egzemplarzy Koranu.

Więcej na ten temat:

W tle

«« | « | 1 | » | »»
 • akaran
  08.09.2010 08:05
  ale się amerykańskie kowboje boją ... Tacy odważni w narzucaniu swojej wizji demokracji na całym świecie, ale Talibów się boją ...

  ŻAŁOSNE !!!!
 • piter
  08.09.2010 09:38
  Uważam, palenie koranu za coś nie na miejscu. Relacjie pomiędzy religiami powinny być oparte na wzajemnym szacunku. Wymagajmy szacunku od wyznawców innych religii wobac nas, ale także szanujmy innych.
 • Viator
  08.09.2010 11:38
  Symptomatyczne, że cały świat obawia się czynu małej grupki fanatyków, bo boi się zemsty. Stawia to islam w dość ponurym świetle. Bo pokazuje, że - słusznie czy nie - obawiamy się iż za krok owej grupki fanatyków odpowiedzą niewinni ludzie. Innymi słowy boimy się, że wyznawcy Mahometa zastosują odpowiedzialność zbiorową. Terroryzm Al-Kaidy i innych islamskich ugrupowań przynosi owoce...
 • Marcin Luter
  08.09.2010 17:39
  Ewangeliczny - nie Ewangelicki!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.