UE potępia zamiar spalenia Koranu

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton potępiła w środę zaplanowane na sobotę publiczne spalenie Koranu przez członków małego Kościoła na Florydzie.

"Zdecydowanie potępiamy ten zamiar" - powiedziała na briefingu Komisji Europejskiej w środę rzeczniczka Ashton, Maja Kocijanczicz.

Podkreśliła, że wiceprzewodnicząca KE i wysoka przedstawicielka UE ds. polityki zagranicznej Catherine Ashton "szanuje wszystkie wyznania religijne" i jej zdaniem "nie jest to dobry sposób działania".

Pastor Terry Jones z liczącego ok. 50 wiernych Kościoła ewangelickiego Dove World Outreach Center w Gainesville na Florydzie, zapowiada, że w sobotę uczci rocznicę zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku spaleniem egzemplarzy Koranu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.