Żydzi odchodzą od judaizmu?

Aż 42 procent dorosłych Żydów w Izraelu uważa się za niezwiązanych z religią. Dane takie opublikowało Centralne Biuro Statystyczne w Jerozolimie.

Z sondażu przeprowadzonego wśród osób powyżej 20. roku życia wynika, że 25 proc. izraelskich Żydów uważa się „za niezbyt religijnych”, 13 proc. za „tradycjonalistów”, 12 proc. za „religijnych” i 8 proc. za „ultraortodoksyjnych”.

Jednocześnie 72 proc. ankietowanych było przynajmniej raz w ciągu minionego roku w synagodze, a 82 proc. uczestniczyło w tradycyjnym posiłku paschalnym. Zaś 67 proc. przyznaje się do zapalania świec podczas święta Chanuka, obchodzonego na pamiątkę zwycięstwa żydowskiego rodu Machabeuszy nad wojskami grecko-syryjskimi w 164 roku p.n.e.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| JUDAIZM

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.