20 osób zginęło w ataku islamistów z Boko Haram

Co najmniej 20 osób zginęło, a 14 zostało rannych w wyniku niedzielnego ataku islamistycznych bojowników z organizacji Boko Haram na jedną z wiosek w północno-wschodniej Nigerii - poinformowały w poniedziałek miejscowe służby bezpieczeństwa.

Bojownicy dżihadystycznej organizacji kilkoma samochodami przybyli do wioski Gadżiganna w stanie Borno i zaatakowali ją pociskami z granatników przeciwpancernych.

"Boko Haram uderzyli wczoraj w Gadżigannę pociskami RPG i zabili 20 osób - powiedział Babakura Kolo, szef lokalnej policji - 14 osób zostało poważnie rannych, a kilka budynków zostało zniszczonych podczas ataku".

Według relacji świadków dżihadyści zaatakowali wioskę w niedzielę wczesnym wieczorem. Ostrzał rozpoczęli gdy jej mieszkańcy przygotowywali się do pierwszego posiłku po zachodzie słońca, zgodnie z obchodami ramadanu.

Wieś Gadżiganna była już wielokrotnie najeżdżana przez Boko Haram. W lutym zginął tam żołnierz podczas ataku dżihadystów na wojskowy punkt kontrolny.

Terrorystyczna działalność Boko Haram od 10 lat wstrząsa Nigerią, głownie w północno-wschodniej części kraju. Dżihadyści z tej organizacji dążą do przekształcenia Nigerii, lub przynajmniej jej części, w muzułmańskie państwo wyznaniowe.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg