Katolicy i muzułmanie w Iranie

„Religia a społeczeństwo – perspektywy chrześcijańskie i muzułmańskie” to temat rozpoczynającego się dziś w stolicy Iranu trzydniowego spotkania wysokich przedstawicieli Watykanu oraz Organizacji Kultury Islamskiej i Relacji w Teheranie. Będzie ono siódmym kolokwium tego typu.

Na czele ośmioosobowej delegacji Stolicy Apostolskiej stanie przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, kard. Jean-Louis Tauran. Jednym z jej członków będzie także przewodniczący episkopatu katolickiego Iranu abp Ramzi Garmou, ordynariusz Teheranu obrządku chaldejskiego.

Po kolokwium inaugurującym, reszta spotkania odbywać się będzie przy drzwiach zamkniętych. Na zakończenie prac ukaże się komunikat. Przewidziano także konferencję na uniwersytecie w Teheranie, podczas której studenci i profesorowie zapoznają się z tematykę spotkania.

Przewidziano też wizytę delegacji watykańskiej w świętym mieści szyitów, Kom. Jest to jeden z głównych ośrodków nauczania religijnego w Iranie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.