Prymas spotkał się z muzułmanami

Prymas Polski abp Józef Kowalczyk spotkał się 21 grudnia z ambasadorami i przedstawicielami placówek dyplomatycznych krajów muzułmańskich w Polsce.

Wizyta dyplomatów miała charakter kurtuazyjny i nawiązywała do podobnych spotkań organizowanych w latach ubiegłych, gdy obecny prymas pełnił funkcję nuncjusza apostolskiego w Polsce i dziekana Korpusu Dyplomatycznego. „Kiedy oni przeżywali święto Ramadan, ja zawsze w duchu nauczania Jana Pawła II starałem się z nimi być, w wymiarze takim, w jakim moje przekonania religijne pozwalają, bo trzeba szanować każdą religię” – powiedział prymas Polski.

W czasie wizyty w Gnieźnie goście spotkali się także z władzami miasta i powiatu. Podczas uroczystości w ratuszu obejrzeli jasełka w wykonaniu dzieci oraz spróbowali lokalnych specjałów. Mieli również okazję zobaczyć słynne Drzwi Gnieźnieńskie oraz zwiedzić katedrę.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.