Agresywny muzułmański tłum zaatakował chrześcijan w Pakistanie

Strach padł na chrześcijańskie rodziny z wioski Chak w Pakistanie po tym, jak tłum ponad 200 agresywnych muzułmanów wtargnął do ich domów.

Napastnicy uzbrojeni byli w potłuczone butelki, kamienie, pałki, siekiery i noże. Atakujący używali drabin aby dostać się na dachy domów, a później do ich wnętrz.

„Zamknęliśmy kobiety w środku, podczas gdy oni wyłamywali drzwi. Jeden z nich zamachnął się na mnie nożem i odciął mi kciuk. Gdy upadłem na ziemię bili mnie pałkami” – opowiedział agencji Catholic News Asia 45-letni Mangta Masih.

W wyniku ataku, który trwał ok. pół godziny, nikt nie zginął, jednak osiem osób zostało rannych, są też poważne straty materialne, wiele domów zostało zdemolowanych. Pojawiły się też doniesienia o gwałtach.

„Gdy wyłamali zamki, wyciągali nas na zewnątrz jedna po drugiej. Po wszystkim leżałyśmy tam w podartych ubraniach bojąc się poruszyć” – powiedziała dziennikarzom jedna z ofiar napaści.

Bezpośrednim powodem ataku był incydent sprzed kilku dni.

„Chłopcy sprzątali kościół, kiedy jeden z muzułmanów, przechodzący obok budynku, oskarżył ich o obrzucenie go zamiecionymi śmieciami. Napaść na nasze domy miała miejsce następnego dnia” – powiedział ks. Mukhtara, proboszcz miejscowej parafii, który zaraz po zdarzeniu zebrał oświadczenia od poszkodowanych i złożył skargę na lokalnym posterunku policji.

Jego zdaniem to właśnie obojętność władz zachęca do ataków na mniejszości religijne. Winowajcy najczęściej odchodzą bezkarnie, a religia jest wykorzystywana do załatwiania osobistych porachunków.

Ks. Khalid Rashid Asi, dyrektor Diecezjalnej Komisji ds. Dialogu Międzywyznaniowego w Fajsalabadzie, w swoim wpisie na Facebooku określił tę napaść jako akt terroryzmu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg