Z Watykanem nie rozmawiamy

Sunnicki uniwersytet Al-Azhar w Kairze odracza bezterminowo dialog z Watykanem – poinformowano w komunikacie podpisanym przez sekretarza generalnego tej uczelni, Alego Abdel Dayema.

Uzasadnieniem tego kroku mają być wielokrotne oświadczenia Benedykta XVI, interpretowane przez Al Azhar jako wymierzone w islam, a także słowa Benedykta XVI w których papież ma rzekomo obciążać muzułmanów odpowiedzialnością za prześladowania na Bliskim Wschodzie wyznawców innych religii. 

Dotychczas dwa razy w roku miały miejsce spotkania Komitetu ds. Dialogu ze Stolicą Apostolską, aby zastanowić się nad sprawami związanymi ze współpracą Al. Azhar z Kościołem katolickim. Ośrodek ten określa siebie jako największy ośrodek wiedzy teologicznej w świecie sunnickim.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EGIPT, ISLAM, WATYKAN

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja