Co czwarty człowiek muzułmaninem?

Populacja muzułmanów zwiększa się dwukrotnie szybciej niż inne. Za 20 lat wyznawcy islamu będą stanowić ponad jedną czwartą mieszkańców Ziemi.

Roczny przyrost ludności muzułmańskiej wyniesie 1,5 proc. wobec 0,7 proc. dla reszty ludzkości – ogłosił amerykański instytut Pew Forum on Religion and Public Life.

W 2030 r. liczba wyznawców islamu wyniesie 26,4 proc. wśród 8,3 mld mieszkańców naszej planety. Obecnie stanowią oni 23,4 proc. wśród 6,9 mld Ziemian. Podczas gdy teraz więcej niż milion muzułmanów mieszka w 72 państwach, to w ciągu 20 lat liczba takich krajów wzrośnie do 79.

W 2030 r. 60 proc. wyznawców islamu będzie mieszkać w regionie Azji i Pacyfiku, zaś najliczniejszym państwem muzułmańskim stanie się Pakistan, wyprzedzając obecnego lidera – Indonezję. W Afryce zaś na pierwsze miejsce, zajmowane dziś przez Egipt, wysunie się Nigeria.

Według prognoz instytutu Pew, w Europie liczba muzułmanów zwiększy się o jedną trzecią: z 44,1 mln (6 proc. ludności kontynentu) do 58,2 mln (8 proc.). W niektórych państwach europejskich procent ludności wyznającej islam osiągnie wskaźnik dwucyfrowy. Stanie się tak w Belgii (10,2 proc. – obecnie 6 proc.) i we Francji (10,3 proc. – obecnie 7,3 proc.).

Muzułmanie będą też stanowić 1,7 proc. ludności Stanów Zjednoczonych (dzisiaj – 1 proc.), co oznacza, że będą tam równie liczni jak żydzi i anglikańscy episkopaliści.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.