Po pierwsze: wolność religijna i rodzina

Kościół będzie zabiegał, by Polska uznała za priorytety swej prezydencji w Unii Europejskiej obronę wolności religijnej oraz politykę prorodzinną - powiedział PAP sekretarz Episkopatu Polski bp Stanisław Budzik.

Dodał, że polska prezydencja w UE, rozpoczynająca się 1 lipca, będzie jednym z tematów posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu w najbliższą środę.

"Polska ma pewne wartości, których powinna bronić, choćby sprawa wolności religijnej, która obecnie w związku z prześladowaniami chrześcijan w wielu regionach świata, stała się także tematem na forum UE. I w tej kwestii polski rząd podjął już pewne działania. Strona kościelna będzie zachęcać, by je podejmował dalej w sposób bardziej dalekosiężny" - podkreślił bp Budzik.

Dodał, że Kościół będzie starał się, by podczas polskiej prezydencji w UE jednym z priorytetów była polityka prorodzinna. Zaznaczył, że prezydencja węgierska kładzie silny nacisk na tę kwestię. "Rząd polski powinien nie tylko kontynuować politykę prorodzinną w UE, ale jeszcze coś więcej dołożyć w tej sprawie" - powiedział.

Bp Budzik poinformował też, że podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu strona kościelna planuje poruszyć również tę kwestię. "Politykę prorodzinną stawiamy na pierwszym miejscu, bo przyszłość rodziny, to jest przyszłość całego narodu, całego społeczeństwa" - podkreślił sekretarz Episkopatu.

"Dialog na temat polityki prorodzinnej ze stroną rządową trwa. Rząd zasłania się trudnościami ekonomicznymi. Biorąc pod uwagę wszystkie świadczenia na rzecz rodziny, to w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej, Polska jest daleko z tyłu. Będziemy po raz kolejny apelować do strony rządowej o to, aby wprowadzić rzeczywistą politykę prorodzinną, bo inaczej demografia zemści się na naszej ekonomii, na naszej stabilizacji ekonomicznej i społecznej" - powiedział bp Budzik.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja