Lider terrorystycznego Państwa Islamskiego nie żyje

Tzw. Państwo Islamskie oficjalnie potwierdziło śmierć swojego przywódcy, Abu Husseina al-Husseiniego al-Quraishiego, który stał na czele ugrupowania od listopada 2022 r.

Informację podał w czwartek na kanale Telegram rzecznik tego terrorystycznego ugrupowania.

To pierwsze oficjalne oświadczenie o losie dotychczasowego przywódcy islamistów, od czasu kwietniowej informacji podanej przez Turcję, wg. której lider Państwa Islamskiego został zlikwidowany w Syrii, przez tureckie siły wywiadowcze.

Na jego następcę islamiści wyznaczyli Abu Hafsa al-Hashimiego al-Quraishiego. Terroryści nie podali szczegółowych informacji na temat swojego nowego lidera.

Państwo Islamskie, terrorystyczne ugrupowanie, w swoim szczytowym okresie, który przypadł na rok 2014, pod przywództwem Abu Bakr al-Baghdadiego, opanowało znaczne części terytorium Iraku u Syrii, ogłaszając zajęte terytoria kalifatem. Baghdadi zginął podczas amerykańskiej operacji wojskowej w Syrii w 2019 roku.

Obecnie część bojowników Państwa Islamskiego kontynuuje ataki w Syrii i Iraku. Przeciw nim walczy koalicja kierowana przez USA, wraz z kierowanym przez Kurdów sojuszem, znanym jako Syryjskie Siły Demokratyczne.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg