Religia nie ma nic wspólnego z przemocą

„W różnych częściach świata religii zarzuca się, że jest źródłem nietolerancji i konfliktów. Jednak to oskarżenie opiera się jedynie na uprzedzeniach” – powiedział Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego w wywiadzie dla L’Osservatore Romano

Kard. Jean-Louis Tauran udzielił go po powrocie z Bangladeszu, gdzie pod koniec zeszłego miesiąca uczestniczył w międzynarodowej konferencji o relacjach między religiami, zorganizowanej przez tamtejszych biskupów katolickich. Francuski purpurat podkreślił konieczność respektowania wolności religijnej. Zwrócił uwagę, że „Kościół katolicki i Benedykt XVI są przekonani, iż wykorzystywanie religii do usprawiedliwienia przemocy czy w celach politycznych to poważne nadużycie, wypaczające jej najgłębsze znaczenie”. Spotykając się na konferencji w stolicy Bangladeszu Dhace z muzułmanami, szef watykańskiej dykasterii przypomniał natychmiastowe potępienie przez Stolicę Apostolską pomysłu publicznego spalenia świętej dla islamu księgi Koranu, wysuniętego we wrześniu ub. r. przez protestanckiego pastora Terry Jonesa.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.