Przełom w relacjach Watykanu z Al-Azhar?

Przewodniczący i sekretarz Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego spotkali się w Rzymie z szefem egipskiej dyplomacji i nowo wybranym sekretarzem Ligi Arabskiej, Nabil Al-Arabim. Kard. Jean-Louis Tauran i abp Pier Luigi Celata poruszyli m.in. kwestię relacji ze znajdującym się w Kairze z islamskim uniwersytetem Al-Azhar. Komunikat w tej sprawie opublikowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Spotkanie miało miejsce w środę, 18 maja. Wcześniej, jak informowały media, Nabil Al-Arabi został przyjęty w Watykanie przez Benedykta XVI. Natomiast kard. Jean-Louis Tauran i abp Pier Luigi Celata udali się do rzymskiej rezydencji sekretarza generalnego Ligi Arabskiej.

Podczas środowego spotkania Nabil Al-Arabi przekazał pozdrowienia od wielkiego imama Al-Azhar, Ahmada al-Tajjiba i wyraził żywione przez niego pragnienie, aby doszło do przezwyciężenia niedawnych trudności w relacjach ze Stolicą Apostolską.

Kard. Tauran podkreślił natomiast szacunek jakim Ojciec Święty darzy naród i władze Egiptu. Zapewnił też, że Stolica Apostolska gotowa jest kontynuować dialog międzyreligijny i współpracę z uniwersytetem Al-Azhar, prowadzony regularnie od 1998 roku.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| AL AZHAR, WATYKAN