Nigeria: Kolejne porwanie ponad 100 mieszkańców w stanie Kaduna

W niedzielę, 17 marca, około godz. 22-giej, zbrojna grupa napadła i uprowadziła ponad 100 mieszkańców wsi Kajura, w stanie Kaduna w Nigerii.

To kolejny incydent w rejonie, dwa dni po podobnym w Dogon-Noma, oraz w ubiegły poniedziałek w Budah, gdzie porwanych zostało co najmniej 61 osób.

Za porwaniami stoją najprawdopodobniej terroryści powiązani z islamistyczną Boko Haram, która od lat destabilizuje rejon, dokonując napadów na wsie oraz szkoły i porwań dla okupu.

TVC News Nigeria Bandits Attack Another Community Within Kajuru Local Government

Jak informują lokalni mieszkańcy, od zeszłego roku, kiedy bandyci porwali emira Kajuru, Alhassana Adamu, wraz z członkami jego rodziny, obszar pozostaje pod ciągłą kontrolą i atakami terrorystów.

Bandyci po dokonaniu porwania splądrowali również sklepy i ukradli artykuły spożywcze oraz inne kosztowności, a następnie uciekli do lasu.

Rejon jest w nieustannym zagrożeniu atakami bandytów. W zeszłym tygodniu zbrojna grupa porwała ponad 250 dzieci ze szkoły w Kuriga, w obszarze Chikun, stanu Kaduna, żądając za uwolnienie uczniów 1 miliarda dolarów okupu.

DW News Nigeria sends troops to search for 280 kidnapped children | DW News

Porywacze nawiązali kontakt za pośrednictwem dyrektora szkoły, który został uprowadzony wraz z uczniami, żądając dostarczenia okupu na obrzeżach emiratu Dansadau, przy lesie Kwiambana, w stanie Zamfara.

W tym też stanie, na terenie parku przyrodniczego Kwiambana, przebywa wciąż, uprowadzona we wrześniu, grupa studentów Uniwersytetu Federalnego w Gusau. Do dzisiaj nie zostali uwolnieni.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg