USA: Obrzezanie jak przestępstwo?

Aktywiści z San Francisco walczą o to, aby wywodzący się z czasów Abrahama obyczaj obrzezania niepełnoletnich chłopców stał się przestępstwem federalnym.

Proponują, aby za obrzezanie karać grzywną w wysokości 1 tys. dolarów lub karą do roku więzienia.

Przeciw projektowi delegalizacji obrzezania stanowczo protestują organizacje żydowskie, przypominając, że to część ich religijnej tradycji, i podkreślając, iż podobne zakazy wprowadzały władze Związku Radzieckiego i innych państw, ale nigdy władze USA. Według „Washington Post” w USA obrzezuje się ok. 56 proc. nowo narodzonych chłopców.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  30.12.2017 18:34
  Niezależnie od wyznania religijnego. Znęcanie się i wyrządzanie krzywdy, trwałej krzywdy fizycznej jest przestępstwem! Jakkolwiek chcą to sobie ubrać w słowa, robią krzywdę, powodują cierpienie i do tego na dzieciach nie mogących się bronić. Biedactwa krzyczą, próbują uciec, a dorośli trzymają cierpiące dziecko! Przecież to bestialstwo!!! Sadyści! Mogą sobie mentalnie wierzyć w co tam sobie chcą, ale jeśli ich duchowość wpływa na ból i cierpienie niewinnych dzieci, no to jakim cudem w dzisiejszych czasach ten barbarzyński akt dalej funkcjonuje? Przecież to jest przestępstwo! Chore!! Obowiązkowo trzeba tego zakazać!!
 • Gość
  30.12.2017 18:41
  To jest przestępstwo! Nie ma tu co rozważać. Dopuszczają się przemocy cielesnej, a do tego bardzo barbarzyńskiej. Jakim cudem nie są skazani? Jakim cudem są poza prawem? Kto niby przyzwala na takie znęcanie się? Nie ma w tym nic dobrego. Powinno to być zakazane... chwila przecież to jest zakazane!! Czyjeś duchowe wyznania nie mają prawa być ponad prawem!
 • Gość
  08.02.2018 14:34
  http://info.wiara.pl/doc/573169.Zmarli-po-obrzezaniu
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.