Zalew sekt i masowe samobójstwa?

We Francji mnożą się przepowiednie rychłego nadejścia końca świata, które mogą spowodować wkrótce zalew nowych sekt, a nawet falę zbiorowych samobójstw - alarmuje w najnowszym raporcie francuski urząd ds. walki z sektami.

Podległa rządowi Międzyministerialna Misja ds. Czujności i Walki z Sektami (Milviludes) ostrzega w tym dokumencie przed coraz częściej spotykanymi w internecie przepowiedniami, według których koniec świata nadejdzie 21 grudnia 2012 roku.

Datę nadciągającej apokalipsy wyznaczono według kalendarza prekolumbijskiej cywilizacji Majów. Wróżby końca świata opierają się też na pseudonaukowych prognozach dotyczących pojawienia się w końcu przyszłego roku różnych zjawisk przyrodniczych, jak choćby nadzwyczajnej aktywności plam na Słońcu. Ponadto, według wierzeń New Age, w przyszłym roku ma nastąpić wejście w erę Wodnika, co ma być początkiem nowego, bardziej harmonijnego świata. Według raportu, ten termin rzekomego końca świata rozpowszechnił się tak bardzo, że odnotowano go już na ponad 2,5 miliona stron internetowych.

Milviludes ostrzega, aby nie lekceważyć tych przepowiedni. Zdaniem autorów raportu, strach przed rzekomą apokalipsą może zmobilizować aktywność sekt, a nawet wywołać falę zbiorowych samobójstw. Georges Fenech, przewodniczący Milviludes, twierdzi, że w dobie "upadku ideologii i kryzysu ekonomicznego człowiek, w poszukiwaniu duchowości, staje się coraz bardziej podatny na dyskurs różnych przywódców sekt", proponujących mu "remedium na lęki egzystencjalne".

Raport przypomina, że w ubiegłych dekadach doszło kilkakrotnie do zbiorowych samobójstw na tle "apokaliptycznym". W latach 1994-1997 74 wyznawców Zakonu Świątyni Słońca w Szwajcarii, Francji i Kanadzie odebrało sobie życie, wierząc w rychłe nadejście końca świata.

Media donosiły także o innych podobnych przypadkach w USA, dotyczących członków innych sekt, np. o 72 samobójcach w Teksasie w 1993 roku.

Francuska rządowa agencja ds. walki z sektami ostrzega szczególnie przed amerykańską apokaliptyczną grupą Ramtha, działającą aktywnie w południowo-zachodniej Francji.

Sekta ta utrzymuje, że zbliżający się koniec świata oszczędzi mieszkańców francuskiej miejscowości Bugarach niedaleko granicy z Hiszpanią (departament Aude). Miejsce to stało się w ostatnich dekadach celem swoistych "pielgrzymek" hippisów. Po ogłoszeniu przepowiedni Ramthy wiele rodzin zaczęło kupować domy w tamtym regionie, wzbudzając tym obawy francuskich władz.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FRANCJA, WYZNANIA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Konri
  19.06.2011 20:16
  Zachciało im się rewolucji (francuskiej) i Oświecenia (a raczej ogłupienia) umysłów a tym samym odejścia od Kościoła (patrz - przyzwolenia demonom na działanie w ich życiu) to teraz kolejne pokolenia cierpią.

  Co zrobić? Głosić! Bóg kocha mimo wszystko. Niechaj powrócą do Prawdziwego i Jedynego Pana.

  A my módlmy się za nich.
 • beatta
  19.06.2011 21:40

  I ujrzałem: gdy otworzył pieczęć szóstą, stało się wielkie trzęsienie ziemi i słońce stało się czarne jak włosienny wór, a cały księżyc stał się jak krew.
  13. I gwiazdy spadły z nieba na ziemię, podobnie jak drzewo figowe wstrząsane silnym wiatrem zrzuca na ziemię swe niedojrzałe owoce.
  14. Niebo zostało usunięte jak księga, którą się zwija, a każda góra i wyspa z miejsc swych poruszone.
  15. A królowie ziemscy, wielmoże i wodzowie, bogacze i możni, i każdy niewolnik, i wolny ukryli się do jaskiń i górskich skał.
  16. I mówią do gór i do skał: Padnijcie na nas i zakryjcie nas przed obliczem Zasiadającego na tronie i przed gniewem Baranka,
  17. bo nadszedł Wielki Dzień Jego gniewu, a któż zdoła się ostać?
  Z powodu ludzkiego grzechu nastanie koniec czasow,,, Wrocmy do Boga. a pisma sie niewypelnia
   

 • ksiadzmar
  22.06.2011 00:14
  We Francji zabito w ludziach skutecznie tęsknotę za Bogiem, to co robi się teraz w całej "wolnej" unii europejskiej, próbuje się ludziom wbić do głowy, że tylko materializm ma sens, że tylko pieniądze dadzą wam szczęście. Robi się z ludzi masę roboczą, do wykorzystania w niewolnictwie ekonomicznym pozostawiając na zupełnym odludziu strefę ducha człowieka. Każdy jednak człowiek składa się z ciała i duszy, potrzeby ciała są zaspokajane aż nadto a o duszy chce się zapomnieć, ta jednak owładnięta przez szatana, bo jak się zabija Boga w sercu to natura nie znosi pustki, szatan czeka u drzwi i wchodzi natychmiast i zasiewa lęk przed śmiercią. W tym jest szatan najlepszy, jako duch bardziej inteligentny niż człowiek, zawsze go okłamie i zwiedzie na swoje ścieżki prowadzące wprost do piekła, o którym dzisiaj wmawia się ludziom, że go nie ma co jest kolejnym kłamstwem. Tak wielu ludzi daje się zwieść i dlatego taką panikę sieją, by ludzi przestraszyć. Przecież koniec świata dla każdego człowieka, to dzień naszej śmierci a ten może przyjść znacznie szybciej niż ten w 2012 i zawsze trzeba być gotowym na ten moment zycia, że trzeba będzie stanąć na sądzie Bożym i zdać sprawę z miłości do Boga i bliźniego...dopóki człowiek żyje ma czas na nawrócenie i o to trzeba się modlić, samemu ciągle nawracać i nie tracić nadziei na Miłosierdzie Boże w sakramencie pojednania oby zdążyć...przed śmiercią a wtedy bez lęku można umierać:)
 • jO78w9uH
  29.06.2013 14:49
  2009/09/11Przegladam te recenzje pobodnie jak na cokupic.pl niestety platne recenzje w wiekszosci sa pisane nie na temat. Albo bardzo ogolne. Nie wierze ze ktos kto napisal 400 recenzji produktowych mial i testowal te wszystkie produkty.Poza tym wiele recenzji jest sprzecznych np. ktos pisze ze nie poleca, a daje 4 na 5 gwiazdek, albo ze jest wspanialy i chcialby taki miec (produk). Wiec to jest nie do konca prawdziwe. I tylko wybranie kluczowych informacji z takich recenzji moim zdaniem ma sens.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.