Indonezja: katolicy niosą pomoc muzułmanom

Katolicy z indonezyjskiej wyspy Celebes niosą pomoc ofiarom wybuchu wulkanu Lukon. Spośród 5 tys. poszkodowanych większość stanowią muzułmanie.

Mimo apelu władz tysiące z nich pozostało na terenach zagrożonych kolejnymi erupcjami. Przychodzą im z pomocą wolontariusze z diecezji Manado w północnej części wyspy. Dostarczają środki pierwszej potrzeby: żywność, koce i maski przeciwpyłowe. W pomoc zaangażowali się także indonezyjscy seminarzyści. Środki na pomoc ofiarom wybuchu wulkanu zbiera i dystrybuuje tamtejsza Caritas.

Wierni diecezji Manado, po apelu miejscowego biskupa, udostępnili poszkodowanym swoje domy. Z kolei szkoły prowadzą specjalne zajęcia dla dzieci z wysiedlonych terenów, aby umożliwić im kontynuację nauki.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.