Pojednanie na Wybrzeżu?

Katolicki arcybiskup znalazł się wśród jedenastu członków Komisji Dialogu, Prawdy i Pojednania, którą powołano do życia w Wybrzeżu Kości Słoniowej. Jej inicjatorem jest prezydent Alassane Quattara.

Komisja ma pomóc w budowaniu pojednania i w pokojowym rozliczaniu się z krwawą przeszłością kraju wychodzącego z 10-letniej wojny domowej. Jej pierwowzorem było podobne gremium stworzone w RPA po upadku apartheidu. Komisja ma trzech wiceprzewodniczących, którymi zostali odpowiednio właśnie katolicki arcybiskup (Paul-Simon Ahouanan Djro), muzułmański imam i reprezentant religii pierwotnych.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.