Islamiści blokują dostawy pomocy

Głód w Somalii to nie tylko efekt suszy, ale również działalności islamskich fundamentalistów – oświadczył na konferencji prasowej w Watykanie administrator apostolski somalijskiej stolicy.

Bp Giorgio Bertin zaznaczył, iż nie wolno zapominać, kto sprawuje kontrolę nad obszarami, które najdotkliwiej doświadczają głodu. Głodujący są w rękach Shabaabu – islamskiej organizacji terrorystycznej, której władza rozciąga się od stołecznego Mogadiszu aż na południe. Islamiści filtrują dostawy pomocy, blokując te regiony, które opierają się ich władzy. Głodem karzą za brak subordynacji – podkreślił w Watykanie bp Bertin.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.