Komisja Dwustronna Naczelnego Rabinatu Izraela i Komisja ds. Stosunków Religijnych z Żydami Stolicy Apostolskiej we wspólnym oświadczeniu w piątek wyraziły sprzeciw dla eutanazji i wspomaganego samobójstwa - poinformowała watykańska ACI Stampa.
W Kanadzie zwiększa się ilość przestępstw motywowanych nienawiścią rasową, religijną czy wobec orientacji seksualnej. Odnotowano m.in. 260-procentowy wzrost aktów nienawiści wobec katolików – z 43 ataków w 2020 r. do 155 w 2021 r.
Jak dotąd kenijscy śledczy odkryli w lesie Shakahola we wschodniej Kenii, ciała co najmniej 90 osób należących do Międzynarodowego Kościoła Dobrej Nowiny. Setki innych osób związanych z sektą wciąż pozostaje zaginionych.
Kongres Deputowanych, izba niższa hiszpańskiego parlamentu, zatwierdził w środę stosowną poprawkę, zrównującą opodatkowanie wszystkich wyznań religijnych, niezależnie od tego, czy podpisały umowę o współpracy z państwem, czy też nie.
W 2022 r. w Polsce doszło do 130 naruszeń wolności religijnej. To mniej niż w rekordowym pod tym względem roku 2020, ale wciąż dużo.
Ochrona środowiska jako daru Boga to wymóg zarówno o charakterze moralnym, jak i religijnym. Dają o tym wspólne świadectwo przedstawiciele różnych wyznań – mówił Papież na audiencji dla międzyreligijnej delegacji z Manchesteru. Zabiega ona o ekologiczną transformację w tym angielskim mieście.
Potrzeba konkretnych działań, nie rezolucji. Instytucje międzynarodowe muszą mieć odwagę - apeluje Cecilia Brighi.
Izraelska policja zaatakowała w środę przed świtem dziesiątki wiernych w meczecie w Jerozolimie, jak informują świadkowie. Według izraelskiej policji jej atak był odpowiedzią na zamieszki, relacjonuje Reuters.
W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi patriarchowie i zwierzchnicy Kościołów chrześcijańskich w Ziemi Świętej zachęcili "do nadziei i ufności". W opublikowanym 31 marca orędziu wielkanocnym ubolewają jednocześnie nad eskalacją przemocy wobec chrześcijan.
Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie alarmuje, że nasilają się ataki wymierzone w chrześcijan zamieszkujących Ziemię Świętą. W odpowiedzi na przemoc łaciński patriarcha Jerozolimy podkreślił, że „Kościół nie da się zastraszyć ekstremistom”. PKWP przypomina, że naszym Siostrom i Braciom można pomóc m.in. poprzez kampanię „SOS dla Ziemi Świętej”.