Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Największe zniszczenia dokonały się w ludzkim sercu.
Żyjemy w społeczeństwie, w którym wśród uczniów szerzą się nienawiść, dyskryminacja, znęcanie się, nietolerancja względem innej kasty, wiary, religii czy osób o innym statusie społecznym” – piszą pakistańscy biskupi w oświadczeniu wydanym przez tamtejszą Komisję „Iustitia et Pax”.
Jeśli nie otwieracie się na innych, to znaczy że nie macie im nic do powiedzenia - mówił syryjski patriarcha Grzegorz III Laham.
Niedawne posunięcia izraelskich władz to atak na „status quo”.
Pod pretekstem braku oficjalnego „pozwolenia na modlitwę” egipscy policjanci przeszkodzili chrześcijanom w odprawieniu Mszy w wiosce al-Furn w prowincji Minja.
Nie chciał wyrzec się Chrystusa i przyjąć wiary Mahometa.
Franciszek zwrócił uwagę, że żydowska deklaracja „Między Jerozolimą a Rzymem” nie ukrywa bynajmniej „różnic teologicznych między naszymi tradycjami wiary. Tym niemniej wyraża zdecydowaną wolę ściślejszej współpracy dzisiaj i w przyszłości”.
Wojny religijne są wyrazem niedojrzałej wiary. Cytując Benedykta XVI pisze o tym w przesłaniu na kolejny dzień modlitwy o pokój, obchodzony w Asyżu 27 każdego miesiąca, ordynariusz rodzinnego miasta św Franciszka biskup Domenico Sorrentino.
Stojący na czele delegacji wiceminister spraw zagranicznych Ha Kim Ngoc zapewniał, że jego kraj respektuje i gwarantuje wolność religijną. Mimo zapewnień władz tego azjatyckiego kraju, życie katolików i innych wierzących nie jest tam łatwe.
„W różnych kontekstach społecznych, religijnych, politycznych i kulturowych lepiej chroni się własną tożsamość otwierając się na dialog i akceptując innych w ich odmienności”.