Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie religie.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Jesteśmy coraz bardziej atakowani przez pewne ugrupowania muzułmańskie, a rząd zupełnie na to nie reaguje. W ten sposób episkopat Tanzanii opisuje aktualną sytuację chrześcijan w tym kraju.
Przedstawiciel skrajnie prawicowej partii Złota Jutrzenka zagroził protestami przeciwko planowanej budowie meczetu w Atenach. Niedawno stowarzyszenie greckich muzułmanów otrzymało od partii list, w którym zagrożono im śmiercią, jeśli nie opuszczą kraju.
Sekretarz Nigeryjskiego Stowarzyszenia Chrześcijan (Christian Association of Nigeria) w stanie Borno został 15 maja zastrzelony w swoim domu w Maiduguri.
Policja interweniowała w niedzielę w stolicy Tunezji, w Bizercie, Madaninie i innych miastach, uniemożliwiając salafitom, muzułmańskim ortodoksom, zakładanie miasteczek namiotowych przed meczetami i organizowanie zgromadzeń antyrządowych.
Sytuacja w ogarniętej konfliktem religijnym Nigerii jest wciąż niespokojna. W wyniku piątkowych starć między muzułmanami a chrześcijanami, w północno-wschodnim mieście Wukari, spłonęło ponad 30 domów i zginęło 39 osób.
Rządowa Komisja ds. Wolności Religii na Świecie skrytykowała stan wolności religijnej w Europie Zachodniej. Według komisji przykładem bardzo agresywnego sekularyzmu w Europie jest wyrok sądu w Kolonii, orzekający niezgodność z prawem obrzezanie dzieci oraz zakaz noszenia burki we Francji.
- W Mali jest już bezpieczniej; administracja publiczna na północy kraju wznowiła działanie – donosi ks. Edmond Dembele, sekretarz Konferencji Episkopatu Mali.
Muzułmanie są podzieleni w sprawie kary śmierci dla odstępców od wiary - wynika ze studium przeprowadzonego przez Pew Research Center w 38 państwach Europy, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu.
Większość muzułmanów na świecie chciałaby, aby szariat (religijne prawo muzułmańskie) obowiązywał w ich kraju, jednakże różnorodnie interpretują jego zawartość - wynika z opublikowanych badań Pew Forum.
Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) jeszcze przed weekendem poinformowała o zatrzymaniu w Moskwie 140 osób - w tym 30 obywateli innych państw - podejrzanych o związki z islamistycznymi organizacjami ekstremistycznymi i terrorystycznymi.