Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Brzmi to paradoksalnie, ale tydzień żałoby był wyjątkowo dobrym czasem. Niech rodziny tragicznie zmarłych wybaczą mi takie postawienie sprawy. Był to - jak napisał jeden z internautów - pokaz łagodnej dobroci Boga.
więcej z tego numeru »
Współczesny świat takiej tragedii do tej pory nie oglądał. 10 kwietnia o godzinie 8.56 czasu polskiego w zamglonym lesie pod Smoleńskiem rozbił się polski samolot. Zginęli wszyscy pasażerowie i cała załoga samolotu. Wśród nich Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński i jego małżonka Maria.
Katyń kojarzy się głównie z polskimi ofiarami tej zbrodni. A były ich tysiące. W Katyniu, dokąd przywożono więźniów z Kozielska, w ciągu miesiąca zabito 4400 Polaków.
Jeżeli chrześcijaństwo jest - co się zdarza - przez niektórych niezbyt lubiane, a przez innych aktywnie zwalczane, to przede wszystkim z powodu odwagi.
Równie surowego i gorzkiego listu Benedykt XVI chyba do tej pory nie napisał. Chodzi oczywiście o list skierowany do katolików w Irlandii w związku z nadużyciami seksualnymi wobec dzieci i młodzieży, jakich dopuścili się członkowie irlandzkiego Kościoła.
Zaczyna się pasyjny okres Wielkiego Postu. Od dziś krzyże w kościołach są zasłonięte. Tak pozostanie aż do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
Wyrok Sądu Apelacyjnego, a przede wszystkim raport hiszpańskiego Instytutu Polityki Rodzinnej skłoniły mnie do postawienia kilku dramatycznych pytań.
Nawet redakcyjny kolega, świetnie znający najnowszą historię Polski, był pod wrażeniem tekstów z najnowszego IPN-owsko-Gościowego dodatku „Żołnierze wolnej Polski”.
Seria zeszytów historycznych poświęconych najnowszym dziejom polski przygotowana we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej została opublikowana jako bezpłatne dodatki edukacyjne do tygodnika „Gość Niedzielny”.
Jestem wyjątkowo dumny z dzisiejszej okładki. Czasopisma zazwyczaj umieszczają na okładkach wielkich tego świata: polityków, aktorów, czy tzw. celebrytów, czyli ludzi znanych z tego, że są znani.
Czyli inaczej Szczodre Gody. Słowiańskie święto obchodzone w pierwszy dzień zimy.
Czy po śmierci Bolesława Chrobrego rzeczywiście powrócono do wierzeń i praktyk pogańskich?
Wyznawcy... Latającego Potwora Spaghetti.
Dziś już nie można jej zakładać...
Najsmutniejszy dzień w żydowskim kalendarzu.
Stworzenie demoniczne, czy święte?
Czyli o przerabianiu mitologii na seriale i nie tylko.
Wedle wierzeń starożytnych Greków jedna z trzech krain leżących w Hadesie – podziemnym świecie umarłych.
Kościół z tym walczył, ale jak widać ta walka nie była do końca wygrana.
I rola ministerstwa spraw religijnych.
Hinduskie święto kolorów. Co je łączy z naszą Marzanną?
W ostatnich latach także w tej dziedzinie pojawia się we mnie mnóstwo pytań i wątpliwości...
Czyli tak naprawdę co? Religia? Filozofia? Styl życia zwany coraz częściej lifestyle’m?
Nawrócony francuski rabin opowiedział niezwykłą historię swojego życia.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.