Gdański Asyż trwa

Modlitwa o pokój już była, jutro ciąg dalszy międzyreligijnego spotkania „Asyż w Gdańsku”

W roku 25-lecia spotkania zorganizowanego przez Jana Pawła II we włoskim Asyżu, franciszkanie z kościoła św. Trójcy w Gdańsku wraz Gminą Muzułmańską i Niezależną Gminą Wyznania Mojżeszowego zorganizowali spotkanie, które składa się z dwóch części. Pierwszą była modlitwa o pokój. Zorganizowano ją 23 października pod namiotem na dziedzińcu kościoła Świętej Trójcy.

Jutro druga część spotkania. Będzie to sympozjum w Muzeum Narodowym pt. „Drogi do miejsc świętych”. Moderatorem spotkania będzie red. Zbigniew Hlebowicz. Wśród zaproszonych są m.in.: Helena Szabanowicz "Moja pielgrzymka do Mekki", Jakub Skrzypczak "Święte Miasto Jeruzalem", Grzegorz Górny "Tradycje polskiego pielgrzymowania" oraz trzej Pielgrzymi: Dominik, Wojciech i Roman "Z Moskwy, Fatimy i Jedrozolimy do Asyżu"

«« | « | 1 | » | »»
 • Gia
  08.11.2011 03:03
  Najpierw spotkanie europejskich rabinow w Polsce, teraz znowu spotkanie miedzyreligijne. A co z nasza kultura i religia chrzescijanska? Kto je bedzie promowal i bronil? Czemu na sile nam sie wpycha islam czy judaizm jak my jestesmy chrzescijanami od wiekow...
 • Georg
  08.11.2011 08:41
  Z Katolikow chce sie na gwalt zrobic ekumenistow!
 • katolik
  08.11.2011 12:30
  Kościół Katolicki, Kościół wojujący przestał istnieć wraz ze śmiercią papieża Piusa XII, ostatniego katolickiego papieża, jednak walka z piekłem nie ustała i trwać będzie do końca świata.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.