Religie i dialog

Nakładem poznańskiego wydawnictwa Święty Wojciech ukazała się czwarta część serii „Lekcja religii”. Tym razem – przydatna zwłaszcza katechetom - książka z płytą DVD poświęcona została dialogowi międzyreligijnemu.

„Lekcja religii” to seria filmów edukacyjnych, przygotowanych we współpracy z kanałem Religia TV. Filmy są doskonałą pomocą w przeprowadzeniu katechezy zarówno szkolnej, jak i parafialnej. Poziom prezentowanych w nich treści jest odpowiedni dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Filmy oraz oparte na nich scenariusze lekcji przybliżają sylwetki założycieli najważniejszych religii; pokazują, jak wyznawcy każdej z nich – judaizmu, chrześcijaństwa, islamu i buddyzmu – pojmują Boga i pod jakimi imionami Go wzywają. Przybliżają wyznania wiary przyjmowane w każdej z tych religii.

- To ważna multimedialna pomoc dla katechezy młodzieży starszej oraz katechezy dorosłych. Sądzę, że jako taka będzie dobrze przyjęta zarówno przez nauczycieli i katechetów, jak i przez katechizowanych – podkreśla arcybiskup Kazimierz Nycz.

«« | « | 1 | » | »»