Wyznawcy Chrystusa giną w Nigerii

Do ponad 50 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar trwającej w północno-wschodniej Nigerii rzezi chrześcijan.

Około 20 osób zginęło w miejscowości Mubi, gdzie zebrali się przedstawiciele jednego z chrześcijańskich plemion na pogrzebie trzech innych ofiar islamskich terrorystów. Zgromadzonych ostrzelano z broni maszynowej. Oprócz ofiar śmiertelnych jest też kilkunastu rannych. Napastników nie odnaleziono.
Z kolei 13 osób zginęło w mieście Yola, gdzie ostrzelano m.in. protestancki kościół. Świadkowie opowiadają, że zamaskowani napastnicy wznosili charakterystyczne dla islamistów okrzyki „Allach jest wielki!”. Informacje o podobnych krwawych akcjach nadchodzą także z innych miejscowości.
5 stycznia upłynęło ultimatum dane chrześcijanom przez ugrupowanie Boko Haram na opuszczenie północnej Nigerii. Tego samego dnia islamiści dokonali serii zamachów. Ostrzelali m.in. kościół w Gombe w czasie trwającego tam nabożeństwa, zabijając kilka osób. Agencje informują o setkach uchodźców z rejonu starć, bowiem terroryści atakują również posterunki wojska i policji.

«« | « | 1 | » | »»
 • Adam
  07.01.2012 20:47
  Czy nasi posłowie,sejm,rząd nie czują potrzeby potępienia i zaprotestowania przeciw mordom na tle religijnym?
  Czy deklaracje o tolerancji i wolności to tylko czcze słowa?
  Co na to EU,ONZ, opinia światowa?
  Gdzie jest sumienie świata, gdzie My jesteśmy?
 • marek
  07.01.2012 22:15
  Nic i nikt, co/kto reprezentuje doczesne interesy nigdy nie opowie się po stronie Chrześcijan. UE, ONZ czy tym podobne twory są narzędziem doczesności, kapitału, prywaty... Chrześcijanie mogą liczyć tylko na Jezusa Chrystusa. Ci, co zginęli za wiarę już z Nim są.
 • Szakal
  07.01.2012 22:36
  http://www.facebook.com/pages/Solidarni-z-prze%C5%9Bladowanymi/290090497705848?sk=wall
  Polubcie stronę "Solidarni z prześladowanymi"
 • jaskier
  08.01.2012 13:31

  Gdzie są teraz obrońcy praw człowieka ,a tak bardzo aktywni w obronie praw mniejszości seksualnych.

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.