Islamiści kontra Czerwony Krzyż

Somalijscy islamiści zmusili Czerwony Krzyż do zawieszenia pomocy żywnościowej dla 1,1 mln ludzi w środkowej i południowej Somalii - poinformował wczoraj w Genewie Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK).

Doszło do tego po zablokowaniu dostaw przez bojowników radykalnej islamskiej organizacji zbrojnej al-Szabab. Somalia, w której pogłębia się kryzys humanitarny, znajduje się od dwóch dekad w niemal permanentnym stanie wojny domowej.

MKCK, która jako nieliczna z agencji pomocowych dostarczała pomimo wielkich trudności logistycznych i niebezpieczeństw pomoc głodującym Somalijczykom, podała, że lokalne władze od połowy grudnia blokują dostawy do regionów Middle Shabelle i Galgadud.

"Zawieszenie dostaw będzie trwało dotąd, aż otrzymamy od władz kontrolujących te obszary zapewnienie, że można bez przeszkód prowadzić dystrybucję i dotrzeć do wszystkich będących w potrzebie, tak jak to wcześniej było uzgodnione" - poinformował w oświadczeniu Patrick Vial, szef delegacji Czerwonego Krzyża do Somalii.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.