To jest zemsta!

Obecne ataki na chrześcijan w Nigerii są zemstą za ich zbrodnie dokonane na muzułmanach – oświadczył w internetowym nagraniu przywódca sekty Boko Haram.

Imam Abubakar Shekau zapowiedział dalsze nękanie zarówno chrześcijan, jak i muzułmanów kolaborujących z władzami. 15-minutowe oświadczenie przedstawiciela afrykańskich talibów obejmowało również groźby wobec rządu federalnego, któremu zarzucono brak zaufania społecznego po likwidacji subwencji paliwowej. W Nigerii, gdzie większość ludzi żyje za 2 dolary dziennie, cena benzyny wzrosła z równowartości 45 amerykańskich centów za litr do 94 centów.

W nagraniu przywódca sekty mówi w języku hausa używanym na północy Nigerii: "W końcu mówią oni, że nas zabiją. Zabijają nas. Palą nasze domy. Palą nasze meczety. Wcale nas nie zostawiają. Dlatego - tak uważamy - brońmy się sami".

Terrorysta odpowiedzialny za śmierć setek wyznawców Chrystusa w Nigerii zapowiedział, że Boko Haram udowodni poparcie dla swej polityki na północy kraju. W jego przekonaniu prezydent Goodluck Jonathan jest za słaby, by przeciwstawić się wpływom sekty dążącej  do islamizacji kraju. Jego zdaniem zawieszenie broni jest możliwe, jeśli rozmowy z rządem będą prowadzone w oparciu o prawo szariatu.

Shekau przejął kontrolę nad sektą po zamieszkach i prześladowaniach w lipcu 2009 roku, kiedy nigeryjskie siły bezpieczeństwa schwytały i zabiły radykalnego duchownego Mohammeda Yusufa. Początkowo policja twierdziła, że Shekau też został zabity, ale imam pojawił się ponownie w zeszłym roku w nagraniach audio i wideo.

Tymczasem afrykańska siatka Al-Kaidy nie pozostaje bezczynna. Wczoraj w mieście Potiskum zastrzelono osiem osób na stacji benzynowej. Natomiast w stanie Yobe policja potwierdziła kolejne cztery ofiary śmiertelne. W stanie tym władze wprowadziły zakaz używani motocykli, ponieważ terroryści z Boko Haram używają ich do przeprowadzania śmiercionośnych ataków. Tylko w zeszłym tygodniu członkowie Boko Haram zabili blisko 70 ludzi.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NIGERIA, YOU TUBE

 • Viator
  12.01.2012 23:11
  Czy na zdjęciu est ucharakteryzowany redaktor Błążyca? Coś podobny ;)Tylko skóra jakaś ciemniejsza ;)
 • krzychu
  12.01.2012 23:45
  Pomóżmy im swoją modlitwą. Mówmy o tym wśród innych. O tych zbrodniach wie zaledwie garstka, ale jakby zapytać kogoś na ulicy to nikt nic nie będzie wiedział na ten temat.
  Walka z terroryzmem ma chyba znaczenie tylko tam gdzie Shell czy Exxon jescze się nie wepchały, a w Niegerii ropa płynie strumieniami i nikt nie robi problemów.
 • Szakal
  13.01.2012 07:47
  http://www.facebook.com/pages/Solidarni-z-prze%C5%9Bladowanymi/290090497705848?sk=wall

  Solidarni z prześladowanymi
 • cloud
  14.01.2012 18:37
  Ehh, trzeba to powstrzymać bo zaraz chcąc nie chcąc wszyscy bedziemy wyznawcami Allaha. Na publi.pl poczytacie więcej o Boko Haram
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.